چند روش برای خرید بلیط هواپیما ارزان
چند روش برای خرید بلیط هواپیما ارزان ۶ شهریور ۱۴۰۲

1-استفاده از پیکیج های تور و سفر
اغلب آژانس های مسافرتی و سایت های جست و جوی بلیط که خدمات تور ارائه میدهند ، پیکیج های تور با نرخ مناسب ارائه میدهند و یا حتی میتوانید با در اختیار قرار دادن اطلاعات سفر به آژانس مربوطه ، درخواست بستن تور بدهید که شامل بلیط رفت و برگشت – هتل – ترانسفر – راهنما و ... میشود و نهایتا میتوانید این پکیج را با قیمت مناسبی تهیه کنید.

2- خرید بلیط در ساعات اولیه روز

هنگامی که شما بلیط خود را در ساعات اولیه روز یا بامداد خرید کنید ، نسبت به سایر بلیط هایی که در ساعات 5 صبح الی 24 شب تهیه میشوند نرخ کمتری دارند که میتوان از این تخفیف استفاده کرد.

3-خرید بلیط در اواسط هفته-ماه-سال
با توجه به این که خرید بلیط هواپیما در اوایل و اواخر هفته-ماه-سال با استقبال بیشتری از مسافرین همراه است ، پیشنهاد میشود که در این ایام بلیط نخرید .
به عنوان مثال اوایل هفته معمولا کسانی که کار اداری دارند و قصد سفر به پایتخت را دارند در اول هفته بلیط خود را خرید میکنند که معمولا تعداد این افراد هم کم نیستند.
حتی در اوخر و اوایل سال نیز با ازدحام زیادی از مسافرین نوروزی مواجه خواهید شد که به طور چشمگیری شاهد افزایش قیمت بلیط هولپیما در این ایام خواهید بود .

4-خرید بلیط به صورت غیر مستقیم
یکی دیگر از راه های تهیه بلیط ارزان قیمت ، خرید بلیط های توقف دار میباشد.
در مسیر های خارجی گاهی پروازهایی که دو الی سه توقف دارند که به آنها پرواز های ترانزیت نیز میگویند ارزان تر از پرواز های مستقیم هستند .

5-خرید بلیط چارتر
پرواز های چارتری یا بلیط های چارتر به بلیط هایی گفته میشود که شرکت های مسافرتی و آژانس ها به صورت اجاره کردن صندلی از خود ایرلاین به مسافر ارائه میدهند.
این بلیط ها روی سایت های موتور جست و جوی بلیط قابل خرید و رزرو خواهند بود .
اما چطور میتوان بلیط چارتری ارزان قیمت تهیه کرد ؟
وقتی این آژانس ها تعداد زیادی صندلی از هواپیما را اجاره کرده باشند و قادر به فروش تمامی صندلی ها به مسافر نباشند ، محتمل ضرر بزرگی خواهند شد و این امر سبب میشود که آژانس قیمت بلیط ها را بشکند و تاحدی پایین بیاورد که تمام صندلی های خود را بفروشد.

6--هنگام رزرو بلیط به میزان بار مجاز دقت کنید .

نکته حائز اهمیتی که باید هنگام خرید بلیط هواپیما به آن توجه کرد این است که به میزان بار مجاز سفر توجه داشت .
اگر قصد سفر کاری یک یا دو روزه دارید و به حجم و وزن اضافی بار نیاز ندارید یا حتی اگر به بار دستی داخل کابین اکتفا میکنید میتوانید بلیط هواپیمای بدون بار یا ظرفیت کم خریداری کنید .

7-استفاده از مرورگر جست وجو به صورت ناشناس

یکی از مهمترین روش های رزرو بلیط ارزان قیمت این است که از حالت ناشناس مرورگر خود استفاده کنید. چرا که هنگامی که چند بار یک بلیط را در سایت ، جست و جو کنید ، تامین کننده پرواز متوجه تقاضای شما برای خرید بلیط خواهد شد . به این ترتیب تامین کننده وقتی متوجه شود پروازش متقاضی زیاد دارد ، نرخ بلیط آن مسیر را افزایش خواهد داد .